W waszym związku od dawna nie układa się tak, jak powinno? Nie możecie jednak zdecydować się na ostateczne zerwanie? Przeczytaj co niesie z sobą rozstanie na próbę!
Romans jednego z partnerów to pewna oznaka, że w związku dzieje się coś niedobrego. Równocześnie podstawa związku, którą jest zaufanie, została zawiedziona.
Romans i jego powody
Powodów do wdania się w romans, na przykład w delegacji, jest wiele. Jeśli ktoś szuka miłości lub kontaktów seksualnych z innym partnerem oznacza to, że być może brakuje mu pewnych rzeczy w stałym związku. Może to być brak miłości, akceptacji, uznania lub dobrej komunikacji. Jednak niekiedy jest to po prostu potrzeba potwierdzenia własnej wartości i atrakcyjności. Romans może być spowodowany tęsknotą za przygodą i pragnieniem urozmaicenia po kilku latach bycia z jednym partnerem.
Kiedy romans znaczy rozstanie?
Kiedy związek znajduje się już w fazie rozpadu, lecz żaden z partnerów nie ma odwagi go zakończyć, jeden z nich może dopuścić się zdrady, aby mieć powód do rozstania. Osoby te wolą męczyć się w nieudanym związku, niż go zakończyć oraz odważyć się na krok w stronę szczęśliwszego życia. Często strach przed rozstaniem jest ogromny, ponieważ ludzie boją się żyć w samotności. Czasami jednak lepiej rozstać się z partnerem, a nie oszukiwać go i nadużywać jego zaufania.
Ucieczka w romans
Niezależnie, co skłania osoby będące w związku do rozpoczęcia romansu, w każdym wypadku jest to próba ucieczki przed problemami oraz chęć poznania czegoś nowego. Romans nie jest jednak rozwiązaniem zaistniałych kłopotów. Nie jest lekarstwem na nieszczęśliwy związek, a jedynie chwilowym antidotum. Wielokrotnie przynosi tylko rozczarowanie. Zamiast uciekać przed problemami w ramiona innej osoby należy stawić im czoło i szukać rozwiązań.