Feministka to nie jest wojująca aktywistka, która nawołuje do rozwiązłości i nienawiści wobec mężczyzn. Zapoznajcie się z założeniami feminizmu i jego historią, by przekonać się, o co w nim naprawdę…
Czy wiedzieliście, że poza płcią biologiczną istnieje też psychologiczna? To od niej zależne mogą być Wasze preferencje odnośnie potencjalnego partnera. Okazuje się, że nieprawdą jest stwierdzenie, że wszystkie kobiety pragną macho, a każdy mężczyzna marzy o księżniczce. Wyniki badania przeprowadzonego przez eDarling mogą przydać się Wam przy poszukiwaniach drugiej połówki.
Jak wyglądało powyższe badanie? Aby sprawdzić płeć psychologiczną użytkowników eDarling przepytano w pierwszej kolejności pod kątem indywidualnych cech charakteru. W teście uzyskać można jedną z czterech kategorii: męską, kobiecą, androgeniczną (mieszaną) oraz płeć psychologiczną nieokreśloną. Następnie badanych poproszono o wskazanie i ocenę wartości, których poszukują w partnerze . Dzięki temu sprawdziliśmy jak przyciągają się wzajemnie różne rodzaje płci psychologicznej. Tu nastąpiło zaskoczenie…
Kto, z kim i dlaczego?
Na początku warto wspomnieć, które cechy według testu są typowo męskie, a które kobiece.
Cechy męskie | Cechy kobiece |
dominacja | wrażliwość |
niezależność | ciepło |
agresywność | empatia |
Jeśli jesteś kobiecą kobietą możliwe, że poszukujesz mężczyzny właśnie z cechami typowo kobiecymi. Tak jak 67% tych pań, które wzięły udział w naszej ankiecie. Co to oznacza? Być może udany związek stworzysz z partnerem, którego cechuje większa wrażliwość niż ze zbyt pewnym siebie i dominującym facetem. Relacja z kimś takim oznacza lepsze porozumienie, istny związek dusz. Łatwiej wtedy też o wspólne pasje i zainteresowania, co może być świetnym łącznikiem w związku. Zamiast denerwować się, że On chce oglądać mecz z kumplami, uda Wam się razem wyjść na koncert czy do kina. Oczywiście wszystko z umiarem! Nie zapominaj, że każdy ma tez prawo do swojego hobby i spotkań ze znajomymi.
A co jeśli chodzi o panów? Ponad dwie trzecie z tych, którzy według testu charakteryzują się bardziej męskimi przymiotami, skierowało swoje zainteresowanie w kierunku kobiet, które posiadają więcej męskich cech charakteru. Tacy mężczyźni docenią niezależne panie, które wiedzą, czego chcą. I w tym przypadku więcej podobieństw w partnerach lepiej wróży związkowi na przyszłość.
Przestarzały stereotyp mówiący o tym, że wrażliwe i czułe kobiety pragną zdecydowanych i gotowych walczyć o nie na każdym kroku mężczyzn można włożyć między bajki – i to te, w których bezbronna księżniczka czeka na swego rycerza.
Zdaniem specjalisty
To, jak ludzie dobierają się w związkach często tłumaczy się, używając dwóch przeciwstawnych powiedzeń: „ciągnie swój do swego”, bądź w odmiennym przypadku – „przeciwieństwa się przyciągają”.
Powyższe zdanie jest opinią psycholog dr Wiebke Neberich, która nadzorowała badanie. Okazuje się, że w kontekście długotrwałych związków lepiej sprawdza się to pierwsze określenie, czyli „ciągnie swój do swego”. W zdrowym związku ludzie czerpią korzyści ze wzajemnego zrozumienia i wsparcia. Mężczyźni i kobiety ze zbieżnymi charakterami lepiej do siebie pasują, ponieważ mają zbliżone do siebie potrzeby, potrafią też dobrze zrozumieć się na poziomie emocjonalnym oraz najczęściej postrzegają różne rzeczy w podobny sposób. Wszystko to pomocne jest w unikaniu konfliktów i nieporozumień.
Wspólne zainteresowania i poglądy dają nam okazję do tego, by spędzać ze sobą więcej czasu, czy też prowadzić częste rozmowy, co stanowi bardzo ważną część związku. Dlatego, jeśli szukasz akurat drugiej połówki, zastanów się, które z cech charakteru Twojego partnera są dla Ciebie niezwykle ważne. Czy chcesz kogoś, kto podzieli Twoje poglądy i okaże Ci pełne zrozumienie, czy kogoś, od kogo się zupełnie różnisz, z kim być może nie raz przejdziesz przez pełną pasji sprzeczkę? Pytanie, co liczy się dla Ciebie bardziej w stworzeniu udanego związku!
A jakich cech Wy szukacie w potencjalnych partnerach? Czy podążacie za stereotypem, a może wręcz przeciwnie – zgadzacie się z wynikami naszej ankiety? Zapraszamy do dyskusji pod artykułem!