Seks w życiu singielki

Seks w życiu singielki

Seks towarzyszy człowiekowi od zawsze. Pełni nie tylko funkcje prokreacyjne, ale również lecznicze – wyzwala endorfiny, trzymając nas z dala od depresji. Fantastycznie wpływa i na ciało, i na ducha. Osoby pozostające w szczęśliwych związkach, mają go na wyciągnięcie ręki. Jak z brakiem partnera radzą sobie jednak singielki?

Dzięki zmianom jakie zaszły w 20-tym i 21-szym wieku, współczesne, samotne kobiety, mają to szczęście, że nie muszą odmawiać sobie seksu, jak robiły to samotne kobiety w przeszłości. Znaczna część społeczeństwa akceptuje bowiem fakt, że osoby wolne również mają prawo zaspokajać swoje potrzeby seksualne. Jednak nie każda wolna kobieta decyduje się na seks bez wchodzenia w związek lub na masturbację, które mają zastąpić jej kontakty seksualne ze stałym partnerem.

Te kobiety, które nie mają rozbudzonych potrzeb seksualnych, nie mają również problemów z ich zaspokajaniem. Wśród osób, które zakosztowały zbliżeń i czują potrzebę ich doświadczania, brak rozładowania seksualnego może natomiast skutkować zwiększonym poziomem stresu i frustracji.

Frustracje singielki

Te samotne Polki, które odmawiają sobie seksu (z drugą osobą, bądź poprzez masturbację), czy to z przyczyn światopoglądowych, czy z powodu różnych lęków Okładka magazynu Senslub obaw, a odczuwają silną potrzebę rozładowania napięcia seksualnego, ignorując ją, narażają się na problemy wynikające z przekrwienia biernego narządów miednicy małej. Skutkiem jest całonocny ucisk na pnie układu autonomicznego*, który w efekcie kończy się łatwym popadaniem w rozdrażnienie, złość, rozżalenie, a także częstszym płaczem. Kobieta, która nie uprawia seksu, nie jest w stanie powiązać tych objawów z brakiem rozładowania napięcia seksualnego.

Jeśli u rozbudzonej kobiety brak kontaktów seksualnych trwa latami, może skutkować to pojawieniem się zespołu pięciu objawów Kehrera: skłonność do stanów zapalnych błony śluzowej pochwy, bóle brzucha i okolicy kości krzyżowej, stany napięcia, a po bardzo długim okresie żylaki w kończynach dolnych (blokada przepływu krwi w obszarze miednicy małej powoduje utrudnienie odpływu krwi z nóg, przepływ zwalnia i powstają żylaki) oraz obrzęk i zgrubienie macicy z towarzyszącymi zaburzeniami miesiączkowania.*

Dodatkowym minusem nieuprawiania seksu jest to, iż kobieta, która z niego rezygnuje, wchodzi w stan uśpienia, który trudno będzie później, gdy już znajdzie partnera, przełamać.

Więcej na temat seksu w życiu współczesnej singielki oraz tego, jak może sobie radzić z brakiem stałego partnera, znaleźć można w najnowszym wydaniu magazynu SENS. Kwietniowy numer już w sprzedaży!

Gorąco zapraszamy do lektury: zwierciadlo.pl/magazyn/sens

Magazyn Sens

Źródła

Na podstawie:

M. Rybak w rozmowie z A. Depko, „Życie seksualne singielki“, kwietniowy numer Sensu

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB