Przeprowadziliśmy badania wśród naszych użytkowników, które wykazały, jak ważną rolę w letnich planach odgrywa wakacyjny romans. Na podstawie naszych badań powstał "Poradnik wakacyjnego flirtu".
Świeżo upieczone pary starają się wykorzystywać wszystkie możliwości spędzania ze sobą wolnego czasu. Każda minuta we dwoje przybiera dla nich szczególny wymiar. Dlaczego więc nie wybrać się w tym wyjątkowym czasie na wspólne wakacje? Lato daje niezliczoną ilość możliwości! By pierwszy urlop we dwoje nie zakończył się jednak kłótnią, warto wziąć pod uwagę rady redakcji eDarling, dzięki którym wspólny wyjazd z pewnością zakończy się sukcesem.
Konflikt interesów
Właśnie podczas urlopu, kiedy obie połówki chcą odpocząć od dnia codziennego i rozkoszować się czasem wolnym, niejednokrotnie dochodzi do kłótni. Przyczyną nieporozumień są często różne wyobrażenia i oczekiwania.
Pierwsze wspólne wakacje: On chciałby wylegiwać się do południa w łóżku, Ona wolałaby wybrać się na pieszą wycieczkę. To typowy powód nieporozumień podczas wspólnego urlopu. Wiele par w takich sytuacjach, zamiast znalezienia rozwiązania kompromisowego, zarzuca sobie wzajemny egoizm i lekceważenie wzajemnych potrzeb.
Wspólne wakacje: spokój ponad wszystko
Gdy padają zdania: „Zawsze myślisz tylko o sobie”, „Nie mów mi co mam robić”, staje się jasne, że nie chodzi tu jedynie o inne wyobrażenia dotyczące planu dnia. Nierozwiązane konflikty przywiezione na wakacje z domu potrafią uprzykrzyć najlepiej zapowiadające się wspólne wakacje. Długotrwałe ignorowanie ich może natomiast prowadzić nawet do rozstania.
Top-wskazówka: W przypadku tego typu sporów proponujemy nie kierować się złością. Lepiej udać się na uspokajający spacer. Gdy obie strony ochłoną warto jeszcze raz w spokoju zastanowić się nad problemem.
Do rozmowy warto powrócić w późniejszym czasie, gdy emocje już opadną. Dobrze jest zadawać pytania w sposób bezpośredni (przykładowo: Czy naprawdę uważasz, że zachowuję się egoistycznie?) oraz przedstawić własny punkt widzenia. Po zażegnaniu nerwowej atmosfery można ponownie skupić się na planowaniu kolejnych dni tak aby obie strony były z nich zadowolone.
Bez wygórowanych oczekiwań
Jeśli przed urlopem wzajemne relacje układały się nie najlepiej a codzienne obowiązki uniemożliwiały dostateczne skupienie się na sobie nawzajem, nie oczekujmy, że wspólne wakacje rozwiążą wszystkie dotychczasowe problemy. Bez wątpienia czas spędzony w luźniejszej,letniej atmosferze wpływa pozytywnie na wzajemne stosunki, wiele z par może się jednak poczuć nieco przytłoczona nagłą stałą obecnością partnera.
Zbyt wysokie oczekiwania w stosunku do drugiej osoby, jak i brak możliwości odetchnięcia w pojedynkę mogą prowadzić do odczucia ograniczenia własnej swobody.
Top˗wskazówka: Niech wspólne wakacje staną się czasem rozluźnienia i odpoczynku! Niezałatwione w dniu codziennym sprawy warto zostawić w domu, by poczekały na rozwiązanie podczas któregoś z weekendów po urlopie. Po zafundowaniu sobie czasu przeznaczonego tylko i wyłącznie na odpoczynek będzie nam łatwiej skupić się ze zdwojoną siłą na wcześniejszych problemach. Nie można zapominać przy tym o pozostawieniu partnerowi niezbędnej przestrzeni, by nie czuł się przez nas tłamszony.
Urlop we dwoje – recepta na romantyzm
Śniadanie przy wschodzie słońca na plaży, chodzenie pod rękę podczas każdej przechadzki po mieście, wieczorne spacery tylko we dwoje ̶ wiele par stara się,by ich wspólne wakacje były wypełnione po brzegi romantycznymi uniesieniami. Niewątlipiwie przeżycie urlopu niczym bohaterowie romansu może okazać się strzałem w dziesiątkę, może zdarzyć się jednak tak, że partnerzy poczują się tym szybko znudzeni.
Warto zaplanować jedną wspólną atrakcję na dzień. To stworzy możliwość cieszenia się chwilą bez poczucia uwiązania. Zamiast robienia czegoś na siłę, skupmy się więc na przeżywaniu każdej magicznej chwili bycia we dwoje.
Wspólne wakacje ̶ szansa na zbliżenie się do siebie
„Pierwsze wspólne wakacje to idealny czas na lepsze poznanie się. Dobrze jest tak zagospodarować czas wolny, by wystarczyło go na intensywne skupienie się na sobie nawzajem. Zainteresujmy się potrzebami partnera i postarajmy wykazać się jeszcze większym zrozumieniem.
„To element, który zadecyduje o długotrwałym powodzeniu związku, jak i sprawi, że pierwszy wyjazd we dwoje należeć będzie do świetnie zaplanowanych i niezwykle satysfakcjonujących doświadczeń we wspólnym życiu ”, wyjaśnia dr Wiebke Neberich, psycholog z zespołu badawczego eDarling.